Nagpur, Maharashtra
GST No. 27ABDFG6359A1ZJ
Approx. Rs 210 / StripGet Latest Price
Product Details:| Hormone Type | Emergency Pill |
| Cycle Pack | 1 tablet |
| Brand | Morning Pill |
| Usage | Contraception |
| Prescription | Non-Prescription |
| Pack Size | 1 strip |
| Packaging Type | Strip |
| Target Gender | Female |
Approx. Rs 310 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Estraheal |
| Usage | Menopause, HRT |
| Hormone Type | Estrogen Only |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |
Approx. Rs 210 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Estrabet |
| Usage | Infertility, Menopause |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 30°C |
Approx. Rs 295 / StripGet Latest Price
Product Details:| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Estraheal |
| Usage | Menopause |
| Hormone Type | HRT Combo Use |
| Prescription | Non-Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 30°C |
Approx. Rs 270 / StripGet Latest Price
Product Details:| Levonorgestrel Strength | 1.5 mg |
| Usage | Emergency Use Only |
| Pack Size | 1 tablet |
| Brand | Morning Pill |
| Prescription | OTC |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |
Approx. Rs 295 / StripGet Latest Price
Product Details:| Cabergoline Strength | 1 mg |
| Indication | Hyperprolactinemia, Lactation Suppression |
| Dose Form | Tablet |
| Therapy Area | Gynecology |
| Packaging Size | 4 tablets strip |
| Storage | Store Below 30°C |
| Shelf Life | 36 months |
Approx. Rs 230 / StripGet Latest Price
Product Details:| Norethisterone Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Regestrone |
| Usage | Heavy Bleeding, Delay Period |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Store Below 25°C |
Explore More Products
© Guruji Healthcare. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited